Best Reklam , Mat Kağıt A.Ş aracılığı ile HP Scitex FB700 UV Tabaka Baskı makinesine Hakkında

Best Reklam İlk HP yatırımını, Mat Kağıt A.Ş aracılığı ile HP Scitex FB700 UV Tabaka Baskı makinesine yaptı
Hp Scitex FB700 UV Dijital baskı makinesini tercih etme sebeplerini ve faaliyetlerini konuşmak üzere Best Reklam firma ortağı Nesim Akın’ı 2. Matbaacılar Sitesi’ndeki ofislerinde ziyaret ettik.

2002 yılında M. Emin Akın tarafından kurulan ve 2008 yılında Nesim Akın’ın ortak olmasıyla beraber günümüze kadar sağlam adımlarla büyümesini sürdüren Best Reklam, açıkhava reklam sektörüne Topkapı 2. Matbaacılar sitesinde kaliteden ödün vermeden hizmet veren bir firma. Bünyesinde solvent ve eco solvent makineler bulunduran Best Reklam, son dönemde almış oldukları kararlar doğrultusunda eski teknolojiye sahip makinelerini yenileme kararı alıp ilk olarak UV baskı teknolojisine yatırımını Mat Kağıt A.Ş. firmasından gerçekleştirdi.

Hp Scitex FB700 UV Dijital baskı makinesini tercih etme sebeplerini ve faaliyetlerini konuşmak üzere Best Reklam firma ortağı Nesim Akın’ı 2. Matbaacılar Sitesi’ndeki ofislerinde ziyaret ettik.

Nesim Akın, Mat Kağıt A.Ş. firmasını ve HP marka FB700 UV Dijital baskı makinesini tercih etme sebeplerini şöyle açıkladı:

“Mat Kağıt A.Ş. firmasını ve HP’yi, sektörde en çok güvenilir firma ve marka olarak gördüğümüz için tercih ettik. Uzun zamandır HP Scitex FB700 UV makinesini araştırıyorduk ve yatırıma karar vermiştik. Özellikle bir kaç fuarda makineyi son kez inceledik. Yaptığımız araştırmalar ve aldığımız referanslar doğrultusunda böyle bir yatırıma gittik. 2 ay kadar önce makineyi aldık ve o tarihten beri çok güzel çalışıyor. Mat Kağıt A.Ş. teknik servis ağı geniş olan bir firma. Güvendiğimiz ve makinesine inandığımız bir firmayla çalışmaktan son derece memnunuz. Doğru bir tercih yaptığımızı düşünüyorum”.

Her türlü malzemeye baskı yapan özel bir makine…

“HP Scitex FB700 UV Tabaka baskı makinesi 2,5 metre eninde 6,5 cm kalınlığında, 6 renk ve beyaz mürekkep ile baskı yapabilen bir dijital baskı makinesi, özellikle tabaka baskı özelliğinin dışında, rulodan ruloya baskı yapabiliyor olmasıda bizim için çok önemliydi. Malzeme seçimi yapmadan, üretimimizde çok çeşitli malzemelere baskı yapabilmekteyiz. Biz, makinemizin tabaka baskı özelliklerini daha çok kullanıyoruz. Dekota, fotoblok, cam, akrilik, pleksiglas, oluklu karton, ahşap gibi yüzeylere yüksek kalitede ve kalıcı baskılar yapabiliyoruz.”

“Daha önceki üretimimizde dekota, fotoblok gibi malzemelere folyo üzerine baskı yapıp sıvama yapıyorduk, şimdi sert malzemelerin üzerine direkt baskı yapabiliyoruz ve yapmış olduğumuz baskı kalitesinden müşterilerimiz son derece memnun. UV baskı teknolojisi gereği mürekkep, zeminde tabaka şeklinde kuruduğundan ve HP boyalarının yüksek kalitesinden dolayı baskılarımızdaki renk canlığı oldukça yüksek, bu sebeple de yeni müşteriler edinmeye başladık. Diğerlerine göre biraz daha maliyetli bir makine ancak UV baskılarda gerçeklik kalitesinde baskılar elde etmenizi sağlamakta.”

HP yatırımlarımız devam edecek…

Nesim Akın, Best Reklam’ın hedefleriyle ilgili olarak şunları söyledi; “Best Reklam olarak gelecek planlarımız arasında, HP’de bulunan Latex mürekkep teknolojisine sahip HP Scitex LX850 Latex makinesine ve baskılarımızın çıkışında iş sonlandırma aşamasında yatırım yapmak istiyoruz, Printtek Fuarı’nda Mat Kağıt A.Ş standında Zünd Dijital Kesim makinesini inceledik, çok çeşit malzemeyi kesebilme özelliklerine sahip ZÜND dijital kesim makinesini üretim parkurumuza eklemek istiyoruz. Kuruluş tarihimizden beri her yıl istikrarlı bir şekilde ciromuzu arttırdık ve büyümeye devam ettik, aynı şekilde devam edeceğiz. Biz Açıkhava Reklam sektörüne girerken 2 elemanla başladık, şimdi ise bünyemizde 17 eleman çalışıyor. Müşterilerimize daima kaliteli hizmet vermenin gayesindeyiz.

Son olarak, dijital baskı sektöründe makine satan firmaların, makine sattıkları firmalara sahip çıkmaları gerektiğine dikkat çeken Nesim Akın; “Önemli olan makine satmak değil, makine sattıktan sonra da gerekli hizmeti verebilmektir. O yüzden makineden önce, firmanın güvenilir olması ve teknik destek konusunda kaliteli hizmet vermesi bizim için çok daha önemli” dedi.